Porady dla przedsiębiorców.

Chcesz bliżej poznać Płynnościomat lub masz dodatkowe pytania? A może poszukujesz informacji, które pomogą Ci rozwinąć Twoją firmę? Sprawdź, co na te tematy sądzą eksperci! Na naszym blogu znajdziesz szczegółowe wyjaśnienia nurtujących Cię kwestii, przydatne porady dla przedsiębiorców oraz wskazówki, jak najlepiej korzystać z faktoringu.

Faktoring dla firm w BIK i KRD?
Przedsiębiorcy wpadają w pętlę zadłużenia przez długie terminy płatności i kontrahentów, którzy regularnie spóźniają się z zapłatą za towar lub usługę. W efekcie firma trafia do baz takich jak BIK i KRD z negatywnym wpisem, co mocno ogranicza możliwości rozwoju przedsiębiorstwa. Czy to oznacza koniec? Przekonaj się, w jakim stopniu zaległości w płatnościach wpływają na możliwość uzyskania faktoringu.
Czytaj więcej
Jak księgować faktoring?
Faktoring jest obecnie najszybciej rozwijającą się usługą finansową w Polsce. Zamiana faktur na gotówkę to coraz popularniejsze rozwiązanie na odblokowanie zamrożonych środków z faktur o wydłużonym terminie płatności. Rosnąca popularność faktoringu w Polsce sprawia, że pojawia się coraz więcej pytań dotyczących księgowania tej usługi. Co warto o tym wiedzieć?
Czytaj więcej
Płynność finansowa a faktoring
Niezależnie od branży, płynność finansowa odgrywa kluczowe znaczenie dla długotrwałego sukcesu przedsiębiorstw. Jednym z rozwiązań, które wspierają płynność przedsiębiorstwa jest faktoring. Utrzymanie zdrowej płynności finansowej pozwala firmom na utrzymanie dobrej kondycji finansowej firmy oraz rozwój, a także minimalizowanie ryzyka bankructwa.
Czytaj więcej
Faktoring a split payment. Jak działa mechanizm podzielonej płatności w przypadku finansowania faktur?
Zmiany dotyczące sposobu płatności za usługę lub towar poprzez wprowadzenie mechanizmu podzielonej płatności (MPP) wpłynęły na faktoring w zakresie sposobu rozliczania płatności, podobnie jak w innych branżach, natomiast w żaden sposób nie ograniczyły możliwości korzystania z faktoringu. Jak rozliczyć faktoring w czasach split payment?
Czytaj więcej
Co powinna zawierać umowa faktoringowa?
Dowiedz się, jakie elementy powinna zawierać umowa faktoringowa, aby zapewnić bezpieczeństwo i korzyści dla Twojego przedsiębiorstwa. Poznaj etapy podpisywania umowy i kluczowe informacje dotyczące zawierania umowy faktoringowej.
Czytaj więcej
Czym jest cesja wierzytelności? 
Cesja wierzytelności a proces faktoringu. Dowiedz się czym jest oraz zdobądź wiedzę, która pozwoli Ci lepiej zarządzać finansami Twojej firmy!
Czytaj więcej

Sprawdź też porady
dla przedsiębiorców

Zobacz więcej porad
Zamów kontakt