Porady dla przedsiębiorców.

Chcesz bliżej poznać Płynnościomat lub masz dodatkowe pytania? A może poszukujesz informacji, które pomogą Ci rozwinąć Twoją firmę? Sprawdź, co na te tematy sądzą eksperci! Na naszym blogu znajdziesz szczegółowe wyjaśnienia nurtujących Cię kwestii, przydatne porady dla przedsiębiorców oraz wskazówki, jak najlepiej korzystać z faktoringu.

Przychód a dochód – kluczowe różnice
Zastanawiasz się nad różnicą między przychodem a dochodem? Dowiedz się, jakie są kluczowe aspekty obu pojęć oraz jak poprawnie je interpretować w kontekście finansowym.
Czytaj więcej
Faktura imienna – co to?
Dowiedz się więcej o fakturze imiennej: czym jest, jak ją wystawiać, kiedy jest wymagana oraz jakie informacje powinna zawierać. Przeczytaj więcej porad dla przedsiębiorców.
Czytaj więcej
Faktoring a ubezpieczenie należności
Dostęp do płynności, monitoring należności, poprawa dyscypliny płatniczej odbiorców a także ograniczenie czy wręcz całkowite ryzyka związanego z wypłacalnością kontrahenta to tylko niektóre z korzyści płynących z usługi faktoringu.
Czytaj więcej
Faktoring dla firm w BIK i KRD?
Przedsiębiorcy wpadają w pętlę zadłużenia przez długie terminy płatności i kontrahentów, którzy regularnie spóźniają się z zapłatą za towar lub usługę. W efekcie firma trafia do baz takich jak BIK i KRD z negatywnym wpisem, co mocno ogranicza możliwości rozwoju przedsiębiorstwa. Czy to oznacza koniec? Przekonaj się, w jakim stopniu zaległości w płatnościach wpływają na możliwość uzyskania faktoringu.
Czytaj więcej
Jak księgować faktoring?
Faktoring jest obecnie najszybciej rozwijającą się usługą finansową w Polsce. Zamiana faktur na gotówkę to coraz popularniejsze rozwiązanie na odblokowanie zamrożonych środków z faktur o wydłużonym terminie płatności. Rosnąca popularność faktoringu w Polsce sprawia, że pojawia się coraz więcej pytań dotyczących księgowania tej usługi. Co warto o tym wiedzieć?
Czytaj więcej
Płynność finansowa a faktoring
Niezależnie od branży, płynność finansowa odgrywa kluczowe znaczenie dla długotrwałego sukcesu przedsiębiorstw. Jednym z rozwiązań, które wspierają płynność przedsiębiorstwa jest faktoring. Utrzymanie zdrowej płynności finansowej pozwala firmom na utrzymanie dobrej kondycji finansowej firmy oraz rozwój, a także minimalizowanie ryzyka bankructwa.
Czytaj więcej

Sprawdź też porady
dla przedsiębiorców

Zobacz więcej porad
Zamów kontakt